top
logo


Home Z Sieci Nawet pół miliona internautów na całym świecie otrzymało email z groźnym oprogramowaniem
Nawet pół miliona internautów na całym świecie otrzymało email z groźnym oprogramowaniem PDF Drukuj Email

Nawet pół miliona internautów na całym świecie otrzymało email z groźnym oprogramowaniem szpiegującym. Wiadomości zawierały załącznik w postaci pliku ze zdjęciem oraz treść zachęcającą do jego otwarcia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ustalili, że ktoś na jednym z portali internetowych założył 20 fikcyjnych kont i za ich pośrednictwem rozsyłał wiadomości z dołączonym szkodliwym oprogramowaniem. Wiadomości zawierały załącznik oraz podstępną treść zachęcającą do jego otwarcia: "Cześć, wydaje mi się, że chyba mam twoje stare zdjęcie. Czy to ty?". Gdy nieświadomy adresat otworzył plik, w jego komputerze automatycznie instalowało się szkodliwe oprogramowanie. Umożliwiało ono przejęcie kontroli nad jego maszyną oraz kradzież prywatnych danych takich jak loginy, hasła, kody PIN itp. Policjanci ustalili, że komputery, z których rozsyłano niechciane wiadomości znajdowały się w Rzeszowie i Wasilkowie. Przy współpracy z policjantami z Rzeszowa funkcjonariusze przeszukali kilka mieszkań, do których prowadził trop. Łącznie zabezpieczono 6 komputerów, 8 dysków twardych oraz kilkadziesiąt płyt z nielegalnym oprogramowaniem.

żródło tech.wp.pl 

więcej>>>

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
 
Ulti Clocks content

z Galerii

ogrod_baje...
Image Detail
igliczna_c...
Image Detail
snieg_w_go...
Image Detail

bottom
www.pwpunkt.pl Lokalny Dostawca Usług Internetowych w Żernikach Wroclawskich, Biestrzykowie, Smardzowie, Radomierzycach, Suchym Dworze, Mędlowie, Turowie, Ozorzycach, Sulimowie, Wojkowicach, Mnichowicach, Jaroslawicach, ŻórawinieZapewniamy stały nielimitowany dostęp do internetu dla klientów indywidualnych i firm. Internet szerokopasmowy w miejscowosćiach Żerniki Wrocławskie, Smardzów, Biestrzyków, Turów, Żórawina, Mędłów, Jaroslawice, Wojkowice, Mnichowice, Sulimów, Ozorzycei i okolice