top
logo


Home Kobiecym okiem Zainteresowania Kobiety i mężczyźni
Kobiety i mężczyźni PDF Drukuj Email

Kobieta jest istotą, która najczęściej zajmuje się domem, dziećmi i tak zwanym obejściem. Nikt i nic nie dopieści tak domu jak ona. Wielowiekowa tradycja ustaliła ten podział. Nastąpiła jednak emancypacja i równouprawnienie. Tak naprawdę nie powinno się ujednolicać i stwarzać jakiegoś ostrego podziału. Nie można grubą kreską oddzielać dwóch światów kobiet i mężczyzn.

 Zdrowy związek ma niepisaną umowę. W ten sposób łatwiej jest żyć, bo oboje sobie pomagają. Są panie, które spełniają się na tym polu. Zajmowanie się dziećmi, mężem niejednokrotnie jest sensem ich życia – lubią tę około domową krzątaninę. Nieświadomie stają się stuprocentowymi kobietami. Ale stuprocentowa kobieta, to również taka, która spełnia się zawodowo. Czego oczekują od nas nasi mężczyźni, jakimi chcieliby nas widzieć? Takie pytania często przemykają przez naszą głowę. Stuprocentowa kobieta jest przede wszystkim sexy! Pojęcie to jest sformułowaniem wielopoziomowym, można w nim z powodzeniem odnaleźć drugie dno, czyli głębsze treści. Mężczyzna, to wbrew pozorom, bardzo poukładana, racjonalnie patrząca na świat istota. Do szczęścia potrzebuje niewiele. Istnieje kilka zasad, które pomagają obojgu:

 

Po pierwsze – PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA

Nasze matki, babcie, prababcie wiedziały, że ta droga jest najlepszym i najprostszym sposobem na chłopa. Może zabrzmiało to kolokwialnie i potocznie, ale chodzi o stworzenie w domu atmosfery, codziennych rytuałów, bo nic tak nie zbliża jak wspólna chwila przy stole.

 

Po drugie – UŚMIECH

Wiadomo, że śmiech, to zdrowie. Wydziela się wówczas endorfina – hormon szczęścia ( nie mylić z oksytocyną, która jest odpowiedzialna za namiętność). Mężczyzna z chęcią wraca do domu, do swojej uśmiechniętej kobiety. Uśmiech pomaga, dodaje wigoru do walki z przeciwnościami losu. Jest lekarstwem na uporczywy ból. W każdym związku bywa różnie raz jest z górki, raz pod górkę, ale fason trzeba trzymać! Gwoli formalności – nie róbmy nic na siłę.

 

Po trzecie - MOWA JEST SREBREM, A MILCZENIE ZŁOTEM

Kobieta jest jak karabin maszynowy, mówi i mówi. Mężczyzna za to jak armata zrobi słowne ŁUP i cisza… Płeć silniejszą irytuje niekończący się potok słów. Tak naprawdę kobiety dużo mówią, bo chcą swojemu mężczyźnie opowiedzieć tyle rzeczy… a on nie bardzo rozumie to.

W skrócie zostały zawarte najistotniejsze zagadnienia dotyczące zachowań kobiecych. O mężczyznach również wiele można powiedzieć.

 

Po pierwsze, drugie i trzecie – MĘSKI PRAGMATYZM

Mężczyźni z reguły mówią rzeczowo, na temat i bez upiększania w dodatkowe słowa (pragmatyk) . Obce są im kobiece opisy życia. Płeć piękna lubi, gdy jej wybranek nie jest tak zwaną pierdołą. Kobiety nie lubią bajkopisarzy. Wybranek musi być poukładany emocjonalnie, zawodowo i powinien mieć racjonalne spojrzenie na życie w rodzinie. Bywają macho, którzy trzymają głowę w chmurach. Myślą dziwnymi kategoriami i zmieniają decyzję jak chorągiewka. Nic bardziej nie irytuje kobiet jak takie właśnie postępowanie. Daleko im do męskiego pragmatyzmu, czyli do mówienia tylko na temat.

O naszych milusińskich można by wiele opowiadać, ale tak naprawdę każda kobieta zna jego wady i zalety. Pointa może być tylko jedna: POTRZEBUJEMY SIEBIE NAWZAJEM!

 

(autorka artykułu: Agnieszka Kozak)

DZIĘKUJEMY ZA PRZESŁANE ARTYKUŁY I PROSIMY O JESZCZE :-)

 

 

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
 

Komentarze  

 
-2 #1 Olcia 2009-09-09 23:01 Mężczyżni są z Marsa,kobiety z Wenus…
zgadzam się z artykułem…
bo chłopu to ugotować,podać z szerokim uśmiechem i najlepiej się nie odzywać…
tylko żeby Oni jeszcze to docenili to by było super ;)
Cytować
 

z Galerii

negative0-...
Image Detail
snieg_w_go...
Image Detail
czarna_gor...
Image Detail

bottom