top
logo


Home Archiwum
Konkurs "Przyjazna wieś" PDF Drukuj Email
Środa, 15 Lipiec 2009 07:48

Od 13 lipca można składać wnioski w ramach konkursu "Przyjazna wieś". Skierowany jest do tych, którzy zreallizowali projekty infrastrukturalne na terenach wiejskich Dolnego Śląska współfinansowane z poakcesyjnych funduszy unijnych.

Komisje konkursowe będą oceniać projekty m.in. pod kątem innowacyjności, wzorcowości, funkcjonalności i poziomu wykorzystania, zasięgu (lokalnego, trans regionalnego lub trans granicznego), dostępu dla osób niepełnosprawnych, wpływu na rozwój gospodarczy regionu i na tworzenie nowych miejsc pracy, a także na rozwój obszarów wiejskich i ochronę środowiska.

Konkurs realizowany będzie w dwóch etapach - regionalnym i krajowym. Zwycięzcy etapu regionalnego otrzymają nagrody finansowe, a projekt, który zdobędzie pierwsze miejsca w etapie ogólnopolskim, zostanie zaprezentowany na międzynarodowej konferencji jako przykład dobrych praktyk realizowanych na terenach wiejskich w Polsce.

Konkurs organizowany jest przez urzędy marszałkowskie oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zgłoszenia do etapu regionalnego można składać do 31 sierpnia. Szczegółowe zasady oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem www.prow.dolnyslask.pl

Wyniki ogólnokrajowe zostaną ogłoszone do 31 października br.
Zapraszamy do udziału.

(źródło: Strona Urzędu Marszałkowskiego - www.umwd.dolnyslask.pl)

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
 

z Galerii

2007_12c-3...
Image Detail
2008_1-23-...
Image Detail
2008_2b-29...
Image Detail

bottom